Chovatelská stanice boxerů Z KAŠTÝLKU byla založena panem Karlem Klimešem v roce 1973. Naším prvním boxerem byl zlatý pes Baron z Fajky, kterého jsme si pořídili v roce 1963.

 

Ovšem zakladatelkou rodu se stala žíhaná fenka FELI Z FAJKY, z jejího čtvrtého vrhu jsme si v roce 1977 nechali fenku Dori. Také od Dori jsme si v roce 1981 vybrali nadějnou fenku, kterou jsme pojmenovali na památku po zakladatelce rodu Feli z Kaštýlku. K této fence přibyla v roce 1985 její dcera Izabela a Izabelina dcera Oreada. Po těchto dvou fenkách jsme jsi nechali ještě dvě další fenky, které pochází z přímé linie po Feli z Fajky, a to Ritu z Kaštýlku a Tinu z Kaštýlku. V letech 1973 - 1995 se nám podařilo se vší láskou a péčí odchovat 81 štěňátek, která přinesla svým majitelům radost do života. Pánskou společnost nám v těchto letech dělali pejskové Cero z Kaštýlku, Jura z Kaštýlku, Yard Samiel a  Titan Im-Ka. Potomci z naší stanice se úspěšně účastnili mnoha výstav.

 

V současné době máme doma chovnou fenku Ann Ifrit a dvě mladé nadějné fenečky Umbru  a Weru Kaštýlku. Doufáme, že úspěšně navážeme na dlouhou tradici naší chovatelské stanice.